Kapitola 3. - Jsem tvé druhé já

16. února 2008 v 22:32 | Jany.cz.kaa |  Zlatonka
Heh, nějak jsem se do toho dala xD Tak je tu další kapitola a s ní i nové poznatky Jamese a jeho kamarádů... Určitě napiště komentář :)

,,Harry, tak už pojď ať stihneme hodinu bylinkářství.´´ pobízel Ron Weasley svého kamaráda,který seděl zamyšleně na posteli a očividně nad něčím hluboce přemýšlel. ,,No tak, Harry!´´ ozval se hlasitěji Ron,když se Harry ani nepohnul.
,,Co? Jo,jo.. jasně,už jdu.´´ trhnutím se probral Harry do přítomnosti.
,,Co se děje Harry? Tady už sedíš celou věčnost, nechceš mi něco říct?´´ vyzvídal Ron dál.
,,No,asi bych ti to měl říct.´´ přikývl a zvedl se z postele, po cestě na hodinu bylinkářství Ronovi všechno vylíčil. Když domluvil, přidala se k nim Hermiona a musel vyprávět znovu. Ron se zprvu jen nechápavě tvářil,ale teď měl doširoka otevřené oči a tvářil se trpitelsky a bojácně. Hermiona celou cestu jen tiše poslouchala a chvílkami přikyvovala. Než však stačil jeden z nich něco říct, došli do skleníku a tam už mluvit nemohli.
Ke konci hodiny si Ron nenápadně šel nasypat trochu dračího trusu do květináče, když viděl že tam míří i Harry a nenápadně zamumlal ,,Co když tě někdo ovládá? Jako minulý rok, vždyť víš, Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit ti taky vpouštěl do mysli myšlenky,které chtěl... nemůže to být něco takového?´´ Harry však zavrtěl hlavou.
,,Ne, to ne... Minulý rok mě děsně pálila jizva a navíc jsem měl jakési vidění,tentokrát to ale vbylo něco jiného, Voldemort s tím nemá nic společné,jinak by mě pálila jizva... a navíc jsem nic neviděl, jen... slyšel?´´ zamyslel se, nic neviděl a slyšel jen jisté útržky Siriuse a Lupina a nějaký cizí hlas. Nic mu ale nedávalo smysl. Sirius se jistě smál a Lupin zamyšleně promlouval k tomu třetímu... Ale kdo vlastně byl ten třetí ?
Skončila hodina a celá třída zaslechla záchranný zvonek - přestávka. Hermiona naschvál sklízela pomůcky co nejpomaleji, aby mohla nerušeně s chlapci promluvit. Když sklidila poslední učebnici do své brašny, vydali se po vylidněných chodbách směrem na viadukt, kde fičel vtíravý vít,proto byla jistota že tam nikdo nebude rád pobívat.
,,Víš Harry,přemýšlela jsem o tom tvém zážitku...´´ prolomila Hermiona tíživé ticho ,,Myslím,že Voldemort to udělat nemohl.´´ Harry přikývl, když mu objasnila důvody kvůli kterým tohle mínění zavrhla. Bylo stejné jako jeho.
,,Jo, přesně tohle mi řekl Harry o hodině,´´ zamručel Ron a zakryl si šálou ústa.
,,Jenže Hermiono, co to mohlo být? Vůbec nevím kde se tam vzal Lupin se Siriusem...´´ Harryho v té chvíli zaplavila další mrazivá vlna,avšak smutku... Neuvědomoval si,že jeho kmotr je už dva měsíce mrtvý.
,,No,přemýšlela jsem nad tím a jediné, co mě napadlo a i když jsem se s tím nikdy nesetkala,je možné že tě někdo uviděl z minulosti,´´ dumala Hermiona nahlas a jako Ron si přehrnula šálu přes ústa ,,Jenže vůbec nechápu kdo by to proč dělal...´´
,,To se mě neptej, ale je možné že by někdo na mě koukal z minulosti?´´ zamračil pochybovačně Harry obočí a Ron se k němu přidal.
,,Jo Hermiono,jak by někdo mohl na Harryho koukat z minulosti, hmm?´´
,,To já nevím kluci,ale jsme v kouzelnickém světě, je tu možné ledacos...´´ a všichni tři dál pokračovali po viaduktu do teplých hradních chodeb.
×××
James nervózně přecházel po vylidněné chodbě a čekal na Siriuse. Od doby co uviděl Lily,už na zlatonku nesáhl. Měl stále nutkání, se Siriusem byli však domluvení, že jí vyzkouší spolu. Když zaslechl kroky, rychle se otočil a pocítil bolestivé bodnutí v krku, kroky ale způsobil jen nějaký mrzimorský druhák a James se zklamaně zase otočil a rázoval sem a tam dokola.
,,BAF!´´ skočila na něj zezadu nějaká osoba až sebou James vyděšeně trhnul, otočil se a překvapením otevřel ústa. Zezadu se na něj zubila černovlasá dívka s blankytně modrýma očima.
,,Jessiko co tady děláš?´´podivil se nervózně a nakvašeně James.
,,Nó, Sirius mi řekl, že máte spicha tady a že on stejně asi nepříde,protože má rande s Leslie - jo to je nejlepší kámoška Evansový...,´´dodala znuděně když zpozorovala jak James zbystřil ,,No prostě... jsem tu místo James,tadááá. Tak kam půjdem?´´ a chytla Jamese za ruku.
Zděšení a údiv vystřídala nenávist a vztek a James se vztekle vymanil z jejího objetí. Vzbuzovala v něm takovou nechuť!
,,Jamesi co to-´´
,,Hele, rozešli jsme se před dvěma lety, já miluju Lily a i když mě nechce, radši celej život budu bojovat o ní než se cicmat s tebou! Táhni pryč!´´ zařval přes celou chodbu, neměl ani tušení, že Lily tajně poslouchala na rohu chodby a zatajil se jí dech jak vyslechla jeho slova. Stále nevěděla... Mám mu věřit?...
×××
Lily běžela co jí dech stačil po točitém schodišti a na tváři jí pohrával úsměv. Konečně byla před portrétem Buclaté dámy a už pelášila po dalších schodech do Nebelvírské dívčí ložnice šestého ročníku. Vpadla do dveří a žuchnutím přistála vedle své nejlepší kamarádky Leslie.
,,Lily, co se stalo?´´ vykulila Leslie oči na svou udýchanou a usmívající se kamarádku.
,,No... Já... Vlastně ani... Nevím...,´´ nabírala dech Lily během jednotlivých slov ,,Jessika a James... On tam stál a řekl... Že mě miluje a -´´ Leslie jí však přerušila s výrazem a ty mu to věříš?! , to stejné ihned Lily vyslechla.
,,Ale Lily, vždyť to tvrdí už tak dlouho, nikdy jsi mu to nevěřila, tak proč teď?!´´ zírala nechápavě na kamarádku. Ta jí bleskurychle odvětila.
,,No, on nevěděl že tam jsem, vlastně se rozhádal s Jessikou, protože mu padla do objetí a on jí odstrčil a řekl že mě miluje...´´ Lily vylíčila uplynulé události trpělivě naslouchající Leslie. Když skončila, Leslie na ní však opět pohlédla s jistou nedůvěřivostí vůči Jamesovi.
,,Lily,stejně se mi to nějak nezdá...´´ zakroutila pochybovačně Leslie hlavou,ale Lily se nedala.
,,Uvidíš, že se mu dá věřit...´´ usmála se Lily a vstala z postele. Dál se už jen usmívala kamsi do prázdna. V tu chvíli však zaslechla bouchnutí dveří a hlasy, nikdo však do dívčí ložnice nevstoupil a ani nepromluvil...
,,Slyšela jsi to taky?´´ otočila se tázavě na Leslie. Ta byla již v pohotovostní poloze a bystře otáčela hlavou.
,,Jo,ale co to mohlo být?´´ přemýšlela nahlas Leslie. Lily jen zavrtěla hlavou a dál už se tím nezabývala,nic už se totiž neozvalo a tak se dál vrátila k myšlenkám na Jamese...
×××
James se s těmito slovy odtrhl od Jessiky a kráčel rychle pryč. Věděl, že na něj Jess nechápavě kouká,ale neohlédl se, řekl co chtěl a co říct musel. Za rohem však zahlédl něco, co mu málem vyrazilo dech... Zářivé rudé vlasy.
Sakra, doufám, že nás Lily neviděla.
V tu chvíli ho napadlo,že se na ní podívá skrz svou zlatonku. Rychle tedy došel mnohými zkratkami do chlapecké ložnice, kde v tuto odpolední dobu nikdo nebyl a vytáhl svou zlatonku. Zlehka jí přejel po křídelkách, která se okamžitě rozevřela a on myslel na jediné - co cítí Lily. Zavřel oči a jeho ruce teď zahřívali zlatonku ze všech stran. Myšlenka na ní mu utkvěla v mysli a zlatonkou dál postupovala až k cíly. Dočkal se. Lily seděla na posteli vedle své kamarádky Leslie a hlavu měla opřenou o zeď. Usmívala se! Měl nutkání zaradovat se, bylo mu však jasné, že by se prozradil. Dál jen v tichosti pozoroval dvě krásné dívky, které evidentně o něčem horečně diskutovali. Lily se však z tváře ani na okamžik neztratil úsměv, který ji dělal ještě krásnější. Zahořela v něm naděje, že vyslechla co o ní řekl... Náhle se však otevřeli dveře a do pokoje vlítl jako divoká voda Sirius s Remusem a Petrem.
,,Čau Jamesi, promiň za to odpoledne, já sem měl jednu fajn holku rozdělanou a bylo mi líto jí nechat jen tak...´´ ušklíbl se Sirius ,,Ale musíš uznat, že jsem ti našel skvělou náhradu.´´ začal se smát štěkavým smíchem a James se uraženě otočil.
,,Abys věděl, vlastně si mi pomohl. Konečně jsem mohl Jessice říct co si myslím, a při troše štěstí to možná vyslechla Lily...´´ podíval se na svou zlatonku,která teď už opět ležela se zataženými křidélky spěšně odložená.
,,Co? O čem to mluvíš?´´ dloubl Sirius Jamese do žeber.
Nejdřív si hrál na uraženého, dlouho to však nevydržel a nedočkavě vysypal události které se stali odpoledne. Sirius se však zamračil.
,,Tys jí poslal do háje?´´ řekl zklamaným hlasem.
,,No jasně že jo! Myslíš, že o ní stojím nebo co?´´ Sirius lehce zčervenal a projel si mastnými vlasy.
,,Popravdě,myslel jsem, že když by ses zajímal o Jessiku, přestalo by to s Evansovou...´´ výlmuvně se otočil a dál se k tomu nevracel.
Když všichni zase opustili ložnici, James vytáhl zlatonku a opět soustředil všechny myšlenky na Lily. Ta již ležela ve své posteli s nebesy a James se odhodlal, že k ní promluví.
,, Lily?´´ dívka se trhnutím probudila, nebylo jisté zda kvůli jeho hlasu, či kvůli mrazivému pocitu chladu, který jí náhle prostoupil až myslela, že zemře...
×××
,,Kdo... Kdo je tam?´´ vystrašeně se rozhlížela Lily okolo. Přece to nemohl být James, jak by se mohl dostat do dívčích ložnic a co by tam vůbec dělal?
,,Já... jsem tvoje druhé , tvůj rádce a tvoje mínění...´´ ozvalo se odnikud.
,,A jakto,že tě slyším teprve teď? Co je to za podvod, tvůj hlas je mi nějak povědomý... Co se to děje?´´ nedůvěřivě opáčila Lily do prázdna,nebo snad do své mysli?
,,Prožíváš velké změny a proto jsi mě povolala, potřebuješ pomoct, poradit, a já ti budu pomáhat. Můj hlas nejspíš připomíná někoho, na koho v poslední době nejvíce myslíš. Nevím jakým hlasem ti zním...´´ Lily se aspoň trochu uklidnila a i když to bylo zvláštní, důvěřovala mu. Náhle si však uvědomila čí hlas to je - přece Jamese Pottera! Bylo to však dost pravděbodoné,pokud tomu bylo tak, jak její druhé já říkalo... Myslela na něj od odpoledne pořád, a hlas který k ní nadále promlouval jí v tom velmi utvrzoval - je zamilovaná do Pottera...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 16. února 2008 v 22:50 | Reagovat

juhůůů ty ses rozjela :)) ale to vůůůbec nevadí jen pokračuj :) jinak platí to co jsem napsala u minulý kapitoly v komentu :)

2 maggie maggie | Web | 16. února 2008 v 23:49 | Reagovat

no jasně!!:))moc ráda spřátelím...:))

3 Jenny Jenny | Web | 17. února 2008 v 0:15 | Reagovat

Ok=D Spřátelím ráda!

4 Adrianne Adrianne | Web | 17. února 2008 v 9:42 | Reagovat

Ahojky, na blog jsi psala, jestli nepsřátelím. Spřátelím moc ráda.  Co nejdříc si tě přidám. Těším se, až si přečtu tvoji povídku. Obsah zlatonky mě zaujal :)

5 Jenn - Admin Jenn - Admin | 17. února 2008 v 10:11 | Reagovat

Jé, děkuju moc za komenty:) Fakt potěšej,eště když od VÁS takovýmu amatérovi xD Ale jako,zjišťuju,že tam píšu¨občas dost kraviny¨,snad ste si toho nevšimli XD

6 Jenn - Admin Jenn - Admin | 17. února 2008 v 10:14 | Reagovat

Joo a KiVi → Nd tím tvým návrhem jsem včera dlouho uvažovala,jak ho tam zaplést,nějak to udělám,snad to nezpackám :)

7 tabby tabby | Web | 17. února 2008 v 10:26 | Reagovat

tohle je zajimave tema...sem upa mocka zvedava...tak na co cekas chce to pokracko :0)))

8 Lištička Lištička | Web | 17. února 2008 v 10:30 | Reagovat

Wow, to je dobrý :) Zajímavě a poutavě napsáno.

9 Bariska Bariska | Web | 17. února 2008 v 10:43 | Reagovat

jjj ja si te jdu taky pridat =)))

kapitola bylau plne senzacni, prosim  rychle dalsí =)))

10 Janička Janička | Web | 17. února 2008 v 10:57 | Reagovat

Tak zase sem přečetla další kapitolku. Máš to fakt pěkný, strašně se mi líbí ,že to propojení jak s dobou Harryho tak s dobou Pobertů. Ale jednu výtku bych možná měla- víš, já vim ,že to děláš podle sebe ale Rowlingový Potter by asi takhle neubažoval, víš sem přesvědčená o tom ,že jeho by hned automaticky napadlo ,že by to mohl být jeho otec, jelikož ho viděl vždycky všude, třeba když poprvé vyčaroval patrona. Taky pochybuju ,že by Hermiona, Ron a Harry celý den řešili jenom jednu věc. Možná by neuškodilo kdyby si do toho připojila i něco jiného ... :) Ale jako fakt nádherná povídka. Dost dobře se to čte.

11 Jenn - Admin Jenn - Admin | 17. února 2008 v 11:08 | Reagovat

Děkuju všem, hnedka se vrhnu na další kapitolu ,ale teď vůbec nestíhám :( A Jani díky,příště se toho nějak vyvaruju,jen jsem nepochopila toho Pottera, Harry nevěděl,že to je jeho táta, ani ho neviděl a james sice harryho slyšel a viděl,ale tak sem asi vytvořila trochu natvrdlýho Jamese nooo xD

12 Illandris Illandris | Web | 17. února 2008 v 13:22 | Reagovat

Skvělá kapitola. Jsem fakt zvědavá, jak tý zlatonky James ještě využije.

13 leenikk leenikk | Web | 23. února 2008 v 12:53 | Reagovat

Wow, tak to je husté!!!No už se ěším jak to bude dál!!Senza kapitola!

14 leenikk leenikk | Web | 23. února 2008 v 12:56 | Reagovat

Ps: v mojí povídce mám taky Leslie jako kamosku od Lily, ale psela jsem to pozdeji, ale neopsla.Nahoda no!!

15 Básnířka S. Básnířka S. | Web | 23. února 2008 v 14:32 | Reagovat

Zatím pěkné!=o)) Jen se mi nechce věřit, že by mu Lily naletěla=D Jdu ale rozhodně dál!;o)

16 MarryT MarryT | Web | 26. února 2008 v 8:26 | Reagovat

super, její druhé já, no to mě podržte ;-) Jsem zvědavá co ji bude James vykládat a navíc taky na reakci Lilly až se jednoho dne dozví kdo a jak k ní promlouvá ;-)

17 Polgara Polgara | Web | 27. února 2008 v 11:50 | Reagovat

Hm, koukám že Jamie je pěknej vyčůranek...pěkná kapitola

18 Peggy Peggy | Web | 2. března 2008 v 12:11 | Reagovat

To je bezvadná kapča!!! A musim souhlasit s Pol, takhle Lily vodit za nos... no, jdu si přečíst další kapitolu =)

19 maggdinka maggdinka | Web | 4. dubna 2008 v 13:22 | Reagovat

Nááádherná kača....moc se ti povedla, jen by mě zajímalo esi James zjistí, že se kouká na svého syna.....jdu na dalšíí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.